Пошук роботи за кордоном, завжди пов’язаний з ризиком

13 November 2017

Пошук роботи за кордоном, завжди пов’язаний з ризиком. Перший ризик – це посередники, за допомогою яких знаходиться робота. Будь то агентство з працевлаштування, або звичайні посередники, або ж прямий зв’язок з роботодавцем, помилитися з вибором не знаючи певних ознак обману, досить просто.

Безумовно, при такому працевлаштуванні, зокрема, якщо ви самостійно вирішили почати пошук роботи за кордоном, вибираючи посередника, варто вивчити дані про компанії, або про фізичну особу. Вимагайте статутні документи, що підтверджують, що фірма не одноденка. Вимагайте паспорт, або інші документи для уточнення діяльності. Знайти в інтернеті дані про компанію, щоб переглянути їх не складно, тому це одна з найважливіших дій, на початковому етапі пошуку роботи в іншій країні.
Обов’язково знати, що для роботи за кордоном , варто потурбуватися про робочу візу. Не студентську і не туристичну, а тільки робочу. Останні дві, не дозволяють вести трудову діяльність.
Найчастіше посередники пропонують допомогу в оформленні віз, але варто знати, що посольства і консульства стверджують, прискорити оформлення візи, неможливо, на це потрібен певний час. Максимум вам допоможе посередник, зібрати потрібний пакет документів, необхідний для отримання візи. А ще шахраї можуть вклеїти підроблену візу. Тоді відвідування країни буде для вас неможливо, оскільки підробку визначать на кордоні. У випадку з шенгенською візою, як розумієте відвідування території шенгену, буде недоступно.

Для вас найкращим варіантом для виїзду на роботу за кордон, крім відповідної візи, наявність контракту, з компанією на яку плануєте працювати. Обіцянка підписати договір по приїзду, може залишити вас без роботи, або умови в ньому будуть для вас не вигідні.
Компанії з працевлаштування та інші посередники, безумовно, мають свій фінансовий інтерес. Ось три варіанти винагород в їхньому випадку: ми наведемо.
• Замовник – роботодавець, оплачує винагороду агентству за пошук співробітника.
• Ви оплачуете комісійні зі свого гонорару або ж при укладанні договору.
• Ви оплачуете певну суму перед працевлаштуванням.

Не забувайте – оплата проводиться виключно відповідно до договору, після його підписання. Інакше ймовірність шахрайства, буде велика. Тим більше, що найчастіше посередники і агентства не несуть ніякої відповідальності за працевлаштування. Те, що ви їм платите, ніде не буде фіксуватися.

Важливо твердо розуміти, що в разі вимоги у вас, для оформлення документів оригіналу паспорта – це шахрайство. Для будь-яких маніпуляцій з документами, правомірно використовувати тільки їх копії. Хоча бувають винятки, але для них вам буде потрібно супроводжувати роботодавця і тримати документ при собі. Ця потреба виникає при реєстрації в службі міграції або для реєстрації візи.
Якщо ви їдете в країну, мову якої не знаєте, при оформленні документів вимагайте копії з перекладом на свою мову. Не скупіться на послуги юриста, це полегшить умови перебування в чужій країні.

Ну і останнє, умови праці. Найчастіше іноземців приймають на роботу в трьох випадках:
1. Висококласних фахівців.
2. Як дешеву робочу силу.
3. Тих, хто володіє рідкісною професією.
Зрозумійте, що для тих, хто виїжджає на роботу в іншу країну і відноситься до другого випадку, хороші умови проживання, висока оплата і мінімальні вимоги, не реальні умови. Шукайте в інтернеті інформацію про вакансії, поселенню і оплаті. Звертайтеся до тих посередників, які можуть запропонувати максимальний ступінь особистої, соціального і юридичного захисту для вас.

Оригінал.

Залишити відповідь